Tisk a výroba knih

Knihy tiskneme v malých nákladech od 1 do 1.000 kusů pro knižní nakladatelství nebo přímo pro autory, kteří uvažují o vydání vlastní knihy bez nakladatele. Vysoká kvalita našeho tisku je vhodná pro jakékoliv knihy, které se prodávají v knihkupectvích.

Ukázky realizovaných knih

Obsah v knihách je různorodý. Tiskneme sbírky básní, beletrii, fotografické publikace, sborníky prací, kroniky, odborné knihy, učebnice, zpěvníky aj.

 
Knižní tuhá vazba V8

Knižní tuhá vazba V8

Knižní lepená vazba V2

Lepená vazba V2

Knižní šitá vazba s měkkou obálkou V4

šitá vazba s měkkou obálkou V4

Přebal knihy

Přebal knihy

Knižní potisknuté předsádky sladěné s kapitálkami

Potisknuté předsádky sladěné s kapitálkami

Knižní obálka s klopami

Obálka s klopami

Knižní levnější doubarevný tisk

Levnější dvoubarevný tisk

Obálka knihy se stříbrnou fólií

Obálka knihy se stříbrnou fólií

Potisknutá metalická fólie na obálce

Potisknutá metalická fólie na obálce

Plátěný potah s ražbou

Plátěný potah s ražbou

UV lak na deskách

UV lak na deskách

 

Jak probíhá výroba knih

  • Pokud je třeba, pomůžeme s návrhem designu obálky a vnitřních listů. V případě potřeby můžeme doporučit profesionální designery knih.

  • Dalším krokem je sazba všech stránek. Sazba je složitější u knih, které mají v textu obrázky, odkazy, tabulky, poznámky a jiné.

  • Vygenerujeme a do knihy umístíme ISBN číslo.

  • Po vytvoření všech stran knihy připravíme data pro vytisknutí. Archovou montáž pro tiskové stroje udělají naše počítače a speciální software.

  • Tisková data vytiskneme do podoby náhledů. Pokud je třeba, vyrobíme 1 kus knihy pro schválení všech detailů. Tento první kus bude vypadat přesně tak, jak budou vypadat všechny další knihy. 

  • Po schválení kvality náhledů nebo prvního kusu knihy vytiskneme a vyrobíme.

  • Vyrobené knihy zabalíme a doručíme na předem domluvenou adresu v ČR nebo v EU.

Získejte předlohy ekonomických formátů knih

Ulehčete si práci s přípravou dat. Připravili jsme pro vás předlohy pro Adobe Indesign, které obsahují nastavení potřebná pro naši výrobu. Můžete tak ušetřit hodně práce a vyhnout se některým zbytečným chybám.

Technické možnosti výroby

Tisk a vazba knihy je velmi variabilní. Umíme tisknout a vyrobit knihu s mnoha variantami tisku, vazby, dokončování a zušlechťování.

Tuhá vazba V8 pro knihy

Klasická knižní vazba s šitým knižním blokem a tvrdými deskami. Desky mohou mít různé tloušťky.

Potahy knižních desek mohou být papírové, laminované nebo plátěné. Desky mohou být zušlechtěné UV lakem, ražbou, slepotiskem nebo jinak.

Lze volit různé barvy kapitálků a lacetek, tak aby ladily s grafickým návrhem. 

Předsádky mohou být potištěné nebo nepotištěné, z běžných nebo speciálních papírů. Můžeme je potisknout nebo vyrobit z papírů probarvených přímo od výrobce. Tyto předsádky pak mají barvu i v řezu.

Každou knihu můžeme opatřit přebalem, který může být libovolně potisknutý a na povrchu laminovaný nebo s ražbou.

Měkká knižní vazba V4 pro knihy

Dokonalá, velmi trvanlivá vazba s šitým knižním blokem, vlepeným do měkké obálky. Perfektní pro namáhané učebnice, návody, reklamní prezentace, dílenské i jiné manuály, které se denně berou do ruky. Obálky knih s měkkou vazbou mohou mít klopy s různou hloubkou založení a délkou přesahu.

Obálky knih můžete ozvláštnit klopami s různou hloubkou založení a délkou přesahu. 

Lepená vazba V2 (paperback) pro knihy

Běžná, jednoduchá, levnější varianta vazby s měkkou obálkou. Díky moderním lepidlům vydrží víc než dříve. Tloušťka knihy může být od 3 mm do 40 mm. Listy jsou ve hřbetu slepené lepidlem. Knihy, které mají vydržet déle nebo které mají listy vyrobené ze silných papírů, lepíme lepidlem PUR. Pro obyčejné knihy, brožury či manuály používáme levnější lepidla Hotmelt.  I obálky knih s vazbou V2 můžete vylepšit klopami.

Papíry pro vnitřní listy a obálky

Tiskneme na natírané (křídové) nebo nenatírané (ofsetové) v běžných gramážích a volumenech.

Barevnost tisku

Většinu knih tiskneme barevně (CMYK) nebo černou (K). Pokud je třeba tisknout levněji, pak tiskneme pouze 2 barvami, černou (K) a některou z procesních barev (CMY). Použitím černé barvy s jednou barvou vznikne dostatečná škála pro zdůraznění černobílých textů nebo obrázků.

Ražba fólií (zlatotisk, sleeking), UV parciální lak, slepotisk (embossing, debossing), barevné ořízky

Desky nebo potahy u vazby V8 nebo obálky u V2 a V4 můžeme patřičně zušlechtit. Knihy tak budou na pohled atraktivnější. Běžně lze použít parciální UV laky, sleeking, ražbu fólií, slepotisk, zakulatit rohy atd. Pro náročné můžeme knižní bloky v řezu obarvit.

Měkké výstelky desek

Nejen u dětských knih lze objednat měkkou výstelku desek z molitanu.

Personalizace knih

Umíme personalizovat nejen texty i obrázky, ať jsou na deskách nebo uvnitř knihy např. titul knihy, jméno hlavního hrdiny v textu nebo celé odstavce a kapitoly. Každá kniha tak může být jiná.

vazba Lay flat a leporelo

Tyto speciální vazby mají tuhé velmi silné listy, které se vyrábí kašírováním. Vazby vydrží neopatrné zacházení, a proto se používají při výrobě knih pro malé děti, reklamní prezentace apod.

Designové vazby

Na přání zákazníků vyrábíme speciální designové vazby, které mají zaujmout konečného uživatele knihy. Umíme vyrobit surovou obnaženou vazbu bez desek, knižní blok zavěsit do desek jen jednou předsádkou, můžeme vyrobit knihy s tzv. japonskou vazbou atd.