Tisk a výroba etiket a samolepek

Tiskneme a vyrábíme reklamní nebo produktové samolepící etikety, které mohou být papírové, plastové, bílé, transparentní, pro venkovní nebo vnitřní použití, pro krátkodobé nebo dlouhodobé nalepení. Vyrábíme samolepky a etikety na výrobky, na obaly, na nábytek, na lahev atd.

Příklady realizovaných tiskovin

 
Metalická samolepka

Metalická samolepka

Samolepka s výsekem

samolepka s výsekem

Etiketa s ražbou a potiskem

Etiketa s ražbou a potiskem

Jak probíhá výroba výroba samolepek a etiket

  • Nejdříve společně vybereme vhodný materiál.

  • Pro ověření kvality vytiskneme kontrolní arch. Po schválení kvality samolepky vyrobíme.

  • Vyrobené tiskoviny zabalíme a doručíme na předem domluvené adresy.

Získejte šablony výsekových raznic nejčastějších tvarů

Připravili jsme pro vás předlohy pro Adobe Indesign. Předlohy obsahují různé formáty, tvary a nastavení potřebná pro naši výrobu. Můžete tak ušetřit hodně práce a vyhnout se některým zbytečným chybám.

Technické možnosti výroby

Materiály pro výrobu

Materiály pro samolepky a etikety jsou tvořeny třemi vrstvami.

První vrstva, na kterou se tiskne, rozhoduje o tom, jak bude samolepka vypadat a co vydrží. K dispozici jsou stovky materiálů.

Druhá vrstva je tvořena lepidlem. Typ lepidla se volí podle toho, jak dlouho, kde a na čem má být samolepka přilepená. Na trhu jich jsou desítky.

Třetí vrstvu tvoří nosný materiál, z kterého lze samolepku sejmout a nalepit. Tento materiál může být naseknutý s tzv. splitem, aby se samolepka od nosného materiálu snadno oddělila. Někdy to není třeba, pak je materiál bez splitu.

V nabídce máme také speciální samolepky, které mají místo lepidla miniaturní přísavky nebo jsou z adhezivních a elektrostatický materiálů, které zajišťují krátkodobé i dlouhodobé přilnutí k podkladovému materiálu.

Výseky a náseky

Samolepky a etikety mohou mít libovolný tvar. Často vyrábíme samolepky s násekem. Naseknutá je jen první potisknutá vrstva.

Ražba fólií, zlatotisk

První vrstvu lze potisknout, opatřit ražbou fólií a nakonec fólii také potisknout. 

UV lak

Pro zvýšení atraktivnosti samolepky je možné na první vrstvu aplikovat parciální UV lak.

Laminovaný povrch

Potištěnou samolepicí etiketu je možné opatřit tenkou laminační fólií. Laminace chrání povrch etikety před vnějšími vlivy, barvy jsou podstatně výraznější a jejich trvanlivost je mnohem vyšší, protože fólie působí jako určitý UV filtr. Laminované etikety lze ve speciálních případech (laminovaný plast) použít do mokrého prostředí.