Tisk a výroba etiket a samolepek

Tiskneme a vyrábíme reklamní nebo produktové samolepící etikety, které mohou být papírové, plastové, bílé, transparentní, pro venkovní nebo vnitřní použití, pro krátkodobé nebo dlouhodobé nalepení. Vyrábíme samolepky a etikety na výrobky, na obaly, na nábytek, na lahev atd. Dodáváme je jednotlivě, v arších nebo v rolích.

Příklady realizovaných tiskovin

 
Metalická samolepka

Metalická samolepka

Samolepka s výsekem

samolepka s výsekem

Etiketa s ražbou a potiskem

Etiketa s ražbou a potiskem

Samolepka s kulatými rohy

samolepky s kulatými rohy

Reklamní samolepky

Reklamní samolepky

Etikety na produkt

Etiketa na produkt

Etiketa na produkt

Etiketa na vino

Etiketa na vino

Metalická etiketa

Metalická etiketa

Požádejte o vzorník materiálů vhodných pro samolepicí etikety

Stáhněte si předlohy výsekových raznic nejčastějších tvarů

Ušetřete čas a vyhněte se zbytečným chybám. Připravili jsme pro vás 81 často používaných tvarů raznic, které nebudete muset platit. Stáhněte si tvary v PDF pro Adobe Indesign.

Jak probíhá výroba samolepek a etiket

  • Nejdříve společně vybereme vhodný materiál.

  • Pro ověření kvality vytiskneme kontrolní arch. Po schválení kvality samolepky vyrobíme.

  • Vyrobené tiskoviny zabalíme a doručíme na předem domluvené adresy.

Technické možnosti výroby

Materiály pro výrobu

Tiskneme na materiály v arších nebo rolích.

Materiály pro samolepky a etikety je třívrstvý. První vrstva, na kterou se tiskne, rozhoduje o tom, jak bude samolepka vypadat a co vydrží. K dispozici jsou stovky materiálů. Druhá vrstva je tvořena lepidlem. Typ lepidla se volí podle toho, jak dlouho, kde a na čem má být samolepka přilepená. Na trhu jich jsou desítky. Třetí vrstvu tvoří nosný materiál, z kterého lze samolepku sejmout a nalepit. Tento materiál může být naseknutý s tzv. splitem, aby se samolepka od nosného materiálu snadno oddělila. Někdy to není třeba, pak je materiál bez splitu.

V nabídce máme také speciální samolepky, které mají místo lepidla miniaturní přísavky nebo jsou z adhezivních a elektrostatický materiálů, které zajišťují krátkodobé i dlouhodobé přilnutí k podkladovému materiálu.

Výseky a náseky

Samolepky a etikety mohou mít libovolný tvar. Naseknutá je jen první potisknutá vrstva.

Ražba fólií, zlatotisk, UV lak

Na povrchu můžeme vyrazit motiv kovovou fólií. Pro zvýšení atraktivnosti samolepky je možné na první vrstvu aplikovat parciální UV lak.

Laminovaný povrch

Potištěnou samolepicí etiketu je možné opatřit tenkou laminační fólií. Laminace chrání povrch etikety před vnějšími vlivy, barvy jsou podstatně výraznější a jejich trvanlivost je mnohem vyšší, protože fólie působí jako určitý UV filtr. Laminované etikety lze ve speciálních případech (laminovaný plast) použít do mokrého prostředí.