Tisk a výroba kalendářů

Vyrábíme reklamní a praktické poznámkové kalendáře. Vyrábíme je zejména pro firmy a nakladatele. Často se však na nás také obrací blogeři, influenceři, fotografové, malíři, grafici nebo návrháři, abychom jim vytiskli několik kusů jejich vlastního kalendáře.

 

Ukázky realizovaných kalendářů

Kalendář

nástěnný měsíční kalendář

Fólie na kalendáři

Fólie na kalendáři

Nástěnný roční kalendář

Nástěnný roční kalendář

Stolní týdenní kalendář

stolní týdenní (stojící) kalendář

Získejte předlohy kalendářů pro Adobe Indesign

Připravili jsme pro vás předlohy pro Adobe Indesign. Předlohy obsahují různé formáty, tvary a nastavení potřebná pro naši výrobu. Můžete tak ušetřit hodně práce a vyhnout se některým zbytečným chybám.

Technické možnosti výroby

Formáty

Nejčastěji používané formáty jsou A3 nebo A2. Možné jsou libovolné velikosti. Kalendář lze ve všech formátech vyrobit na výšku nebo na šířku. 

Vazba

Nejpoužívanější je kroužková vazba TWIN s háčkem na zavěšení a skobičková (sponky) s vrtanou dírou na zavěšení. Můžete volit mezi bílou, černou, stříbrnou barvou. 

Počet listů

Běžně vyráběné nástěnné kalendáře mají 13 jednostranně tisknutých listů (titulní strana a 12 měsíců). Stolní kalendáře mají počet listů podle typu kalendáře (měsíční, 14ti denní, týdenní).

Stojánek a zadní deska

Nástěnné kalendáře vyrábíme se zadní deskou z tvrdého kartonu, která zajistí, že se pověšený kalendář nebude kroutit. Stolní kalendáře mají kartonový stojánek ve tvaru A. Zadní deska i stojánek mohou být větší než listy a mohou být potisknuté reklamou.

Přední krycí list může být papírový nebo z plastové fólie např. čiré transparentní, mléčně průhledné atd. Zadní deska může být z tvrdého kartonu, na tloušťce se nemá šetřit, aby se kalendář na zdi nekroutil.

Papíry vnitřních listů

Nástěnné kalendáře by měly být z papíru s vyšší gramáží od 250 do 350 g/m². Můžeme tisknout na natírané, nenatírané nebo speciální papíry. Nádherné jsou kalendáře vyrobené z ručního papíru. Papíry mohou být extra bílé, bílé nebo lehce nažloutlé. 

Stolní kalendáře tiskneme nejčastěji na nenatírané (ofsetové) papíry 120 až 175 g/m², které neprosvítají a snadno se na ně píše.

Povrchová úprava

Lze vyrobit luxusnější variantu s laminovanými listy. Lamino může být lesklé nebo matné. Lze také použít UV lak pro zvýraznění některých prvků designu.