Jak vydat vlastní knihu

Vydat knihu vlastním nákladem bez nakladatelství je tak jednoduché, že ji může vydat úplně každý. Pokud budete váhat, pomůžeme vám. Knihy připravíme, vyrobíme a případně i rozešleme.

Pokud nemáte jasno o provedení vaší knihy, pomůžeme vám s ohledem na váš záměr i rozpočet. Pokud budete chtít knihy prodávat, zajistíme ISBN a EAN.

Disponujeme veškerým vybavením pro výrobu knih, které se prodávají v knihkupectví. Pomůžeme vám se vyhnout velké investici do vytisknutí vlastní knihy.

 

Ukázky realizovaných knih

Každý rok realizujeme stovky knih, brožur nebo publikací.

Kniha vydaná vlastním nákladem

Knižní vazba V8

Jak vydat vlastní knihu, zlatotisk na obálce

Zlatotisk na obálce knihy

Kniha v tuhých deskách

Kniha v tuhých deskách

Kniha vydaná vlastním nákladem

kniha vydaná spolkem hasičů

Vlastní kniha vydaná nízkonákladově

Kniha s vazbou V8 vydaná autorem

Kniha vydaná malonákladově

UV lak na deskách knihy

Kolik stojí vydání knihy

Náklady na vydání knihy lze stanovit velmi jednoduše. Se zákazníkem stanovíme, kolik kusů a jak často budeme knihy tisknout. Počet kusů stanovíme z odhadu prodeje knih v nějakém krátkém období. V dnešní době je vhodné neriskovat finanční ztráty a tisknout jen tolik kusů, kolik se určitě prodá. Až se všechny knihy prodají, vytiskneme další kusy.

Postupný tisk po menších dávkách má obrovské výhody. Nevznikají žádné skladové zásoby. Odpadají náklady na skladování. Nikdy neproděláte velké peníze.

Pro stanovení přesné ceny tisku je nutné rozhodnout o konečné podobě knihy tj. druh vazby, počet stránek, barevnost tisku, druh papíru a jiné parametry. Společně najdeme optimální řešení pro váš záměr a dle vašeho rozpočtu.

Jak vytisknout vlastní knihu

Vydat vlastní knihu je jednoduché. Stačí se držet obecného postupu výroby knih.

Vytvoření obsahu stránek (design a sazba knihy)

  • Pokud budete potřebovat, pomůžeme s návrhem designu obálky a vnitřních listů. V případě potřeby můžeme doporučit profesionální designery knih.

Přidělení ISBN a EAN

  • Vygenerujeme a do knihy umístíme ISBN číslo a EAN kód.

Příprava tiskových dat

  • Pro vytisknutí je třeba připravit tisková data tj. PDF obálky, PDF obsahující vnitřní strany, případně PDF předsádek, pokud mají být potisknuté. Pokud umíte připravit tisková data bez nás, můžete se řídit návodem Jak připravit tisková PDF.

Tisk a výroba knih

  • Tisková data zpracují naše počítače do podoby jednotlivých tiskových archů. Tato data vytiskneme. Pokud je třeba, vytiskneme náhledové archy 1 kus knihy pro kontrolu.

  • Tisk a výroba knih probíhá až po schválení všech detailů.

Distribuce a rozeslání knih

  • Vytisknuté knihy zabalíme a pošleme na domluvenou adresu. Můžeme je také balit a posílat přímo vašim zákazníkům tak, jak od nich přichází objednávky.

Opakovaný dotisk knihy

  • Pokud se knihy prodají, vytiskneme další knihy. Počet kusů se stanoví podle zájmu čtenářů o knihu.